reklama

Nauka bez szkoły

Siedlce

Justyna Janusz 2021-01-27 11:38:21 liczba odsłon: 4320
Justyna Włodarczyk (fot. Aga Król)

Justyna Włodarczyk (fot. Aga Król)

Justyna Włodarczyk prawdopodobnie jest jedyną nastolatką w Siedlcach, która korzysta z edukacji domowej.

reklama

Siedlczanka Justyna Włodarczyk w wieku 16 lat odeszła z tradycyjnej szkoły, by przejść na edukację domową. Nie korzysta nawet z nauki zdalnej, tylko sama w domu przerabia materiał, a potem zdaje z niego egzaminy.

– Nareszcie czuję, że żyję – mówi. Justyna Włodarczyk była uczennicą I klasy LO im. B. Prusa, gdy poczuła, że system edukacji ją męczy.

– A jednocześnie czułam, że byłabym w stanie sama się tego wszystkiego nauczyć. Chciałam rozwijać swoje pasje, ale nie miałam na to czasu. Z samego rana biegłam do szkoły, wracałam późnym popołudniem i za chwilę znowu siadałam do lekcji. I tak w kółko. W dodatku ze szkoły często wracałam z bólem głowy i zmęczona. Męczyło mnie samo przebywanie w zatłoczonym budynku. Zaczęłam zdawać sobie sprawę, jak bardzo szkodliwy jest ten system. 

Nastolatka zaczęła szukać alternatywy. Natknęła się na informację o edukacji domowej.

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 4/2021:

Komentarze (17)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.