reklama

Nie lubię schematów, lubię wyzwania

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2021-03-04 09:33:16 liczba odsłon: 2147
Andrzej Bujalski fot. MZ

Andrzej Bujalski fot. MZ

W przyszłym roku APiS będzie obchodzić 30. urodziny. W Plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego” Firma Roku 2020 zdobył tytuł Lidera Innowacyjności.

reklama

Z założycielem firmy Apis Andrzejem Bujalskim rozmawia Mariola Zaczyńska.

W trudnym czasie transformacji ustrojowej w Polsce powstała jednoosobowa firma Andrzeja Bujalskiego. Wtedy kto odważniejszy brał sprawy w swoje ręce.

– Było dużo niepewności, przecież byliśmy po „przygodzie” z panem Balcerowiczem. Firmy padały, nowe się tworzyły, ale ciągle brakowało pewności, jakie będą warunki podatkowe i kredytowe... Ryzyko było duże.

Po dwóch latach zatrudnił pan jedną osobę... A dziś APiS ma sieć ośmiu punktów rozmieszczonych w sześciu miastach, z centralą w Siedlcach. I jest liderem w swojej branży. Podobno konkurencja zazdrości Panu pomysłów?

– Ja nigdy nie patrzę na to, co robi konkurencja. Nie mam na to czasu, swój czas poświęcam własnej firmie, nie czyjejś. Przy czym cieszę się sukcesem innych, gdy ludzie zarabiają więcej niż na chleb i masło. Bo to znaczy, że może wydadzą też trochę w APisie, nie tylko w sklepie spożywczym.

Wiem, że założyciel Apisu ma silny charakter. Ale chyba nie tylko to przekłada się na tak spektakularny sukces w biznesie.

– Nie lubię schematów, za to lubię wyzwania. Ważna jest dla mnie obserwacja rynku i rzeczywistości. Wierzę też mojej intuicji.

Co jeszcze wskazałby Pan jako istotne w prowadzeniu biznesu?

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 9/2021:

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.