reklama

Powiat nas wspomagał i wspomaga

Siedlce

Mirosław Buczek 2021-05-06 13:44:22 liczba odsłon: 904
Zygmunt Wielogórski fot. Aga Król

Zygmunt Wielogórski fot. Aga Król

Rozmowa z Zygmuntem Wielogórskim – prezesem WLKS Nowe Iganie

reklama

Podczas niedawnej ceremonii ogłoszenia wyników plebiscytu „Tygodnika Siedleckiego” na najlepszych i najpopularniejszych sportowców oraz trenerów minionego roku powiedział Pan, że sport sprawił panu wiele radości i odpłacił za poświęcony mu czas.

–  Sędziowałem zawody w podnoszeniu ciężarów na dwóch olimpiadach i czternastu mistrzostwach świata. Mistrzostw
Europy i Polski już nie liczę. To była dla mnie nagroda za pracę od podstaw dla dobra tej, ale nie tylko tej dyscypliny.

Pańska działalność sportowa rozpoczęła się wcześniej niż praca zawodowa.

– Gdy miałem 16 lat, reaktywowaliśmy z kolegą Andrzejem Stępniem ogniwo LZS w Pruszynie-Pieńkach. Zainspirował nas do tego ówczesny wiceprzewodniczący Rady Powiatowej LZS w Siedlcach, Roman Talacha. Muszę się pochwalić, że odnieśliśmy wiele sukcesów. Oczywiście na poziomie lokalnym i w pełni amatorskim.

Upłynęło wystarczająco dużo czasu, by znudzić się tym sportem.

– Gdy się jest prezesem takiego klubu, jak WLKS Nowe Iganie, to nie ma możliwości nudzenia się. Zawsze są jakieś sprawy do załatwienia.

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 18/2021:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.